čtvrtek 14. dubna 2016

Sherri o světu Temných lovců

Objeví se Acheron v dalších knihách a bude o něm ještě nějaký z dílů?
 Ano, Ash bude i nadále důležitou součástí série. Objeví se ve vhodnou chvilku a bude svým obvyklým tajemným já. V téhle chvíli pro něj žádnou další knihu neplánuji, ale nikdy neříkejte nikdy.Proč má Sam v Snovém válečníkovi hnědé vlasy, ale v Bez slitování blonďaté? To samé se stalo Angelii.
Tady nejde o rozpory. Stejně i jako v reálném světě se postavy rok od roku mění. Někteří z nich, jako Acheron, Simi, Savitar, Xirena, Zeke, atd., nemají danou lidskou podobu. Výšku, barvu očí i vlasů, to vše si určují sami, a mění je jen proto, aby si pohráli s vnímáním lidí. Ostatní jako je Stryker, Samia, Angelia, atd., si vlasy barví či mění účesy. Mezi vydáním jednotlivých dílů je obvykle rok a může trvat i několik let, než se charakter znovu objeví. A poté může mít nový účes, barvu či jiné fyzické věci. Někdy, jako například u Fanga či Wrena, jsou změny přímo na plátně. Ale jinde, jako třeba u Sam, si nechají udělat nový účes mimo kameru. 
Moje skutečná barva vlasů je černá jako uhel a mám je extrémně kudrnaté. A přesto mě většina z vás s černými nikdy neviděla, a u červené často měním odstíny. Stejně jako si vlasy občas žehlím a jindy je nechávám kudrnaté. U postav je to stejné. Píšu tak, že se zabývám ve svých knihách pohledy různých postav. Proto, pokud jde o popis charakterů, není to vždy stejné, jako když jste o nich naposledy četli očima někoho jiného. 
Názorný příklad – vždy jsem tvrdila, že je můj bratr blond. Přesto mě mnozí často opravovali a říkali, že je má hnědé. V mé rodině plné černých vlasů byla jeho světlá považovaná za blond. A výška i váha, to je také v očích pozorovatele. Acheron považuje Tory za drobňoučkou, i když má skoro sto osmdesát centimetrů, protože ve srovnáním s ním malá je. To proto se Nicolette zdá jiná v Živlech noci. Wren je prvním, kdo ji popisuje a nemiluje. Přistupuje k ní podezřele. A nic z toho není kvůli zapomnění autora, aneb nedostatků z mé strany. 
Dělám to úmyslně, abych postavám i knihám přidala na vážnosti. Od prvního dílu už je to více než deset let. Bylo by divné i nereálné, kdyby se za tu dobu žádná z postav nezměnila. Berte to tak – postavy v televizních pořadech se také od série k sérii mění.


Bude Apollymi někdy osvobozena a schopna se setkat s Acheronem?
Pokud bude osvobozena, svět zanikne. Snažím se neustále přijít s jiným řešením, ale prozatím… to nevypadá moc nadějně J


Je něco mezi Apollymi a Savitarem?
Ano. Je to nazýváno nenávist a má to co dělat s chybou, kterou Savitar udělal před mnoha staletími. Jak již bylo řečeno, nikdy svému manželi Archonovi nebyla nevěrná. Navzdory jeho podvodům Archona milovala, a to až do chvíle, kdy jej proměnila v kámen.


Bude mít někdy Artemis vlastní knihu?

Netuším. Je jednou z těch postav, kterým v tuto chvíli nedokážu odpustit. A zatímco vůči ní cítím lítost, není až tak veliká, abych ji chtěla vykoupit. Uvidíme.

12 komentářů:

 1. Ďakujem za preklad :)

  OdpovědětVymazat
 2. Super. Dakujem. GabiM

  OdpovědětVymazat
 3. Díky moc za překlad. :-) Ta předposlední odpověď mě poněkud zarazila, ale uvidím, co vyjde najevo příště. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Srdečná vďaka Kerris... je to fajn oddychové ;-);-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ďakujem veľmi pekne za preklad. Takéto články by sa k nám normálne nedostali.
  Som veľmi zvedavá, či to nakoniec nejako vyrieši s Apollymi. :)

  OdpovědětVymazat