středa 3. července 2013

Syn nikoho (Temní lovci 24; Vládci Avalonu 3)


Syn nikoho

Temní lovci 24
Vládci Avalonu 3

Překlad Monika


Není snadné, když je váš život vaším osobním vtipem, ale Josette Landry s tou bestií uzavřela nestabilní mír. Život na ni nadále bude házet samé překážky, ale ona bude pokračovat a nevloží hlavu do trouby. Ale tak je to v pořádku. To, co ji nezabije, bude vyžadovat jen několik hodin duševního šílenství. Naprosto bez štěstí, Josette přijme práci kameramanky a fotografky v místní paranormální skupině, která se snaží rozjet vlastní show. Jo, jsou to ještě větší blázni, než ona. Jediná paranormální věc, na kterou věří je zázrak, který udržuje její zrezivělé staré auto v provozu. Ale když její skupina nechtěně propustí na svět něco opravdu zlého, jsou nuceni zavolat posily.


Od chvíle kdy se Josette setká s Cadeganem, ví, že na něm není něco úplně v pořádku. A není to jen proto, že ani nedokáže vyslovit jeho příjmení. Maboddimun. Tajemný a vyzbrojený smrtícím sarkasmem, je zřejmě mnohem starší, než je jeho zdánlivý věk…


Před mnoha staletími, Cadegan zaprodal svou duši za pomstu zrádci, který ho proklel. Nucen proti své vůli činit dobro, na životě nenávidí vše. Jediné, co chce, je najít cestu ven. Ale pro zatracené existuje jen věčné utrpení. A přesto na Josette je něco, co ho přitahuje, stejně jako ho to dráždí a frustruje. Něco, proti čemu nedokáže bojovat, ale když posledně cítil něco takového k ženě, stálo ho to duši.


Ví, že se od ní musí držet dál, ale zlo, jenž její přátelé rozpoutali, je odhodlané požrat její duši. Což je něco, co nemůže dovolit. Jestliže ztratí jen jediného nevinného, bude poslán zpět do nepředstavitelného vězení, vedle kterého bude jeho součastná mizérie vypadat jako zatracený ráj. Ale jak ji může udržet v bezpečí, když jen být s ní je tou největší hrozbou?
„Na tomto světě jsou jen dva druhy lidí. Ti, co jsou šťastní a ti, co žijí.“

Opuštěný jen několik hodin po narození, Cade vyrůstal jako sirotek v malém klášteře v Powysu, ve Walesu v době, kdy byl jeho lid zapletený do hořké a nekončící války se Sasy, kteří sousedili s jejich hranicemi.
Jako mladík působil jako stabilní kluk, ale ve vtipu byl povýšen do šlechtického stavu. Vhozen do války bez tréninku, rychle zjistil, že má pro boj bezbožný dar. Chválen králem, ale zesměšňován jeho dvorem, Cade se držel stranou, dokud se šíleně nezamiloval do jedné šlechtičny.
Ale štěstí mu nebylo přáno. Zrazen, byl Cade zatracen k věčné samotě. Ale ne dříve, než uzavřel smlouvu, díky které se dozvěděl pravdu o vlastním narození…„Neklopýtnula jsem, jen jsem zaútočila na podlahu svými vlastními šílenými ninja schopnostmi.“

Pokud by se rozdávaly ceny za neštěstí, Jo by ji rozhodně vyhrála. Celý její život by mohl sloužit jako příklad pro ostatní. Ale to nikdy nezastavilo její snažení. Sotva den předtím, než by se musela vystěhovat z bytu, podepsala smlouvu a stala se fotografkou a kameramankou místní skupiny paranormálních vyšetřovatelů, kteří se snažili rozjet vlastní show. Ona nevěří, ani se nezajímá o nadpřirozeno, ale buď bude pracovat s blázny, nebo si bude muset stejně jako její psi rozvinout chuť k požírání bot. Alespoň, že v její nové práci není nikdy nuda…

12 komentářů:

 1. Tak to vypadá opět zajímavě. už se těším, a díky za vaší skvělou práci

  OdpovědětVymazat
 2. Juuuj uz teraz sa neviem dockat :-)

  OdpovědětVymazat
 3. To bude zajímavé čtení, už se těším na překlady. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 4. zajimave uz se tesim az to vyjde :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Teda jestli se přes 1600stránkového Styxxe dostanete k tomuhle, tak se na to taky moc těším. Zní to hodně zajímavě :-)
  Díky za super stránky :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Budete to davat tady online?

  OdpovědětVymazat
 7. Zajímavé, děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 8. naprv vsetkym fanusikom SK prajem stastny novy rok a chcem sa spytat, kedy sa bude pokracovat s touto knihou..dakujem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Az budou mit korektorka a prekladatelka cas;) Byly svatky + musi taky pracovat ci delat veci do skoly.

   Vymazat
  2. dakujem za odpoved.budem teda cakat 😀😀😀

   Vymazat
 9. Ahoj moc dekuji jste uzasny ;) jen se chci zeptat budete delat i tu bonusovou kapitolu??

  OdpovědětVymazat