pátek 24. května 2013

ArtemisDcera Lety a Dia, je Artemis Apollonovým dvojčetem a bohyní lovu, porodu, plodnosti a ran. Vždy byla spojována s měsícem. Většina současných legend ji líčí jako panenskou bohyni, ale v řeckých spisech by se o tom našel opak. Zatímco byla nazývaná a zobrazovaná jako panenská, skutečnost prokazovala, že byla milenkou mnoha řeckých hrdinů, včetně Oriona a dokonce i včetně svého vlastního dvojčete, Apolla.
V souvislosti s mýty Temných lovců, je jejich bohyní, která vládne nad všemi Temnými lovci. Když byli Apolliti prokleti Apollónem, utekli k bohyni Apollymi, která jim ukázala, jak krást lidské duše a tak obejít Apollonovo prokletí. A navádí damiony, aby se obrátili proti lidstvu. Apollo tedy vyhledal pomoc u své sestry, aby mu pomohla získat zpět nad nimi kontrolu. Artemis, z neznámých důvodů šla za Acheronem (všeobecné mínění o něm říká, že to byl proslulý atlantský hrdina, jehož statečnost přiměla Apollona, aby byl ušetřen, když obsadil Atlantidu a svrhl ji do oceánu, což víme, že to není pravda, ale propaganda vládne) a přesvědčila ho, aby jí pomohl vypátrat a zničit damiony, kteří lovili těhotné ženy a děti. Většina z vás už jistě ví, že tím, že podvolil, svázal se Acheron s Artemis na věčnost.
Ani Acheron ani Artemis nikdy nezveřejnily přesnou povahu jejich vztahu. V mnoha ohledech se chovají, jako by ten druhý neexistoval. Jediné co víme je, že jí Acheron musí vyhledat vždy, když nějaký Temný lovec chce zpět svou duši. Protože žádnému jinému Temnému lovci není dovoleno být v přítomnosti bohyň. Tak je tedy Acheron často posílán, aby tlumočil její dotazy, či objasňoval její rozkazy.
Artemis nemilosrdně chrání svou armádu a Acherona. Její náklonnost k Acheronovi, byla a je mnoha Temným lovcům trnem v oku, protože nemůžou pochopit, proč on jí může navštěvovat, zatímco jiný muž by byl za takovou troufalost usmrcen.
Na každého temného lovce otiskla svůj znak a vyžaduje oběť za každého, kdo by chtěl zpět svou svobodu.
Myšlenka na Artemis krmící se lidskou krví, pochází z řecké hry, kterou Sherrilyn četla ve škole, což bylo součástí práce, kdy prozkoumávali dva aspekty Artemis, jako panenské bohyně nebo jako sexuálního predátora.

FAQ
Bude mít někdy Artemis svou vlastní knihu?

Nevím. Je to jedna z těch postav, kterým v tuto chvíli nedokážu odpustit. I když se kvůli ní cítím špatně, není to tak strašné, abych jí, kvůli tomu chtěla vykoupit. Uvidíme.

Co je mezi Artemis a Nickem? Chystají se dát dohromady?
Nemohu komentovat jejich vztah, protože by mi za to Artemis mohla něco udělat. Jediné, co mohu říci je, že jejich  vztah není stejný, jako býval mezi ní a Acheronem. Mají mezi sebou jedinečné přátelství.

Celé jméno: Artemis
Přezdívka: Artie, Kráva bohyně
Má série: Temní lovci
Označení:  Řecká bohyně lovu a porodu
Výška: 193 cm
Barva vlasů: Červená
Barva očí: Zelená
Postava: Smyslná
Děti: Katra
Nejlepší přítel: Katra
Nejhorší nepřítel: Apollymi
Domácí mazlíček: Nick

Žádné komentáře:

Okomentovat