pondělí 20. května 2013

Árés
„Válka vyřeší všechny konflikty.“


Árés byl bohem války, které se narodil Thrákii, což je jeden z důvodů proč ho Kyrián uctíval. Skutčnost, že byl Kyrián v boji neporazitelný je ale o něčem jiném.
Ve starověkém řecku se věřilo, že cestoval s Eris (Svár), Phobosem (Děs), Mutusem (Strach), Demiosem (Děs),  Pallorem (Teror), s Enyo (Válka), a s Mache (který se objevil v Tiché Noci).

Nenáviděl Iliadu, i když to v podstatě byla píseň o válce. O vojácích v Iliadě se píše: "Radujete nad potěšením z Áresových bitech." Ale daleko častěji byl každý voják rád, když mohl "uniknout před zuřivostí nemilosrdného boha".
Homér mu dal přívlastky jako vražedný, krví potřísněný, vtělené prokletí nad smrtelníky a dokonce i zbabělec, který s měchem bolesti uteče, když je zraněný.
Jeho sestra Eris vždy věci zamíchala tak, aby vznikly důvody k válce, a tak šířila pomluvy a vytvářela lži, které vedli k žárlivostem. Árés to jenom podporoval. Nikdy neupřednostňoval nějaké město před druhým, ale bojoval za kteroukoliv stranu, s radostí, že může plenit města a zabíjet lidi.
Nikdy se nepřesytil svárem nebo krveprolitím. Árés dával přednost bitevní vřavě před jakoukoliv hudbou a našel zalíbení v tenatech a nebezpečí války. Nikdo od něj nemohl neočekávat milosrdenství nebo laskavost. Nikdo k němu nevysílal láskyplné modlitby, ale většina lidí se otřásala jen při vyslovení jeho jména.
Římané, kteří oslavovali válku a bitvy a milovali Marse (římský název Árese), byli snad jediný, kteří Árese oslavovali. Postavily mu chrámy spolu s Bellonou a jejich oltáře byly jediné, na kterých se dělali lidské oběti.
Árés ale okusil i porážku - od Athény, která byla mnohem zkušenější bojovník než on a tak poté co ho dvakrát porazila v boji si ona spolu se svým obrovským synem Aleusem podmanila jeho armádu a polomrtvého ho na třináct měsíců uvěznila do Hermes. Pak přišel Heracles (Herkules), který ho donutil ze strachu o svou bezpečnost opustit Olymp.
Údaje o Áresovi jsou zřídka zmiňovány v mytologii, protože neměl moc výraznou osobnost, stejně jako mnoho jiných důležitých bohů, a to i přesto, že on byl víc než jen malý symbol války. Na Árese vzpomínáno jako na bojovníka ve vynikající zbroji, opeřenou helmou na své hrdé, mladé hlavě, s oštěpem ve své svalnaté ruce a se štítem v té druhé. Neexistuje ale žádné řecké město, kde by ho uctívali.
Jeho ptákem byl sup a jeho zvířetem, pes.


Pravé jméno: Árés
Označení: Řecký bůh války
Barva vlasů: Blond
Barva očí: Modrá
Postava: Svalnatá
Výška: 203cm
Rodiče: Zeus a Hera
Děti: Demon, Phobos, a další
Nejlepší přítel: Afrodita
Nejhorší nepřítel: Jericho

Myšelnka dne: "V případě, že sis nevšimla, princezno, tak společenské dovednosti nejsou mojí silnou stránkou. K čertu, máš štěstí, že jsem čistotný." - Zarek
Citát z knihy: "Dobrý bože, Fury, upozorni mě, že chceš tady skákat nahý." - Bride

Žádné komentáře:

Okomentovat