neděle 19. května 2013

Archonhttp://www.sherrilynkenyon.com/wp-content/uploads/2011/06/archon.jpg

"Hněv je dopísmene, krátkým nebezpečím."

Jako syn Chaosu (Beztvará hmota, která stvořila vesmír) a Fegkii (Krása), byl Archol narozený jako vládce celého pantheonu. Byl to on, kdo ustanovil chod vesmíru, který stvořil jeho otec.
Povídá se, že Fysia z Archonových vlasů upředla Atlantidu a použila svou krev k oplodnění země, tak byla vytvořela Fysianská krvavě červená lilie, která byla rozesetá po celé atlantské zemi.
Archon byl tak ohromený krásou, kterou vytvořila jeho sestra, že začal plakat a z jeho slz vznikla nová rasa atlanťanů.
Archon stejně jako jeho manžela Apollymi má mnoho epitafů. Včetně: Kosmetas (Objednatel), Soter (Spasitel) a Theokos (Jedinečný bůh).
Je bohem velké trpělivosti a laskavosti. Je prostě naprostým opakem své manželky, ale on by vám na to řekl, že tak je to správné, protože je tak zachovaná rovnováha vesmíru.
Svou ženu neuvěřitelně zbožnoval a oproti jiným bohům, své ženě nebyl nevěrný. Vždy shlížel na své děti a lidi s požehnáním a s laskavostí. A když Zeus jako o závod vyhodil ze své země všechny Apollity, vřele se přivítal, což způsobila věčný spor mezi atlantskými a řeckými bohy.
Nicnéme, když byl jeho hněv vyvolán, byl stejně srovnatelný s hněvem své ženy, Apollymi. Když Deridiánci zaútočili na atlantidu a vyplenili Kanosis (hlavní město Atlantidy), uděřil na zem Thorovým kladivem a zabil každého muže, ženu i dítě, jejich krve.
Ačkoliv zahynul spolu s ostatními atlanstkými bohy, říká se, že pokud bude někdy nalezen Apostolos, tak ten má moc Archona vrátit zpátky do života a posadit ho na jeho právoplatný trůn.

Pravé jméno: Archon
Výslovnost: Ar-kon
Má série: Dark-Hunter série
Označení: Vládce atlantských bohů a jejich pantheonu
Výška: 203 cm
Barva vlasů: Blond
Barva očí: Modré
Postava: Svalnatá
Partner: Apollymi
Děti: Acheron, Sudičky
Nejlepší přítel: Epithymia
Nejhorší nepřítel: Zeus


Myšlenka dne: "Nikdy nevím, jeslti jsem to hodné dvojče, nebo to zlé." - Amanda
Citace z knihy: "Řekni tomu chlapečkovi s tesáky, že nejsem žádný mazlíček. Pokud nebude mluvit milejším tónem, tak toho bude moc a moc litovat." - Simi

Vtipná fakta:

- S Themis počal tři Řecké Sudičky

- Archon nařídil aby zabili jeho syna, Acherona, protože mu Sudičky prorokovali, že on bude smrtí pro všechny
Ironie je, že nakonec to nebyl Acheron, kdo je zabil, ale Apollymi, která šla po Archonovi za to, co udělal jejímu synovi.

Fotky:

Archon Picture

Archon Picture


Žádné komentáře:

Okomentovat