středa 13. února 2013

Zrozen ze stínu (Liga 3)Zrozen ze stínu

Liga 3

Překlad Kerris
Korektura Hanulla

Ve vesmíru, kde zákonem je Liga, většina z nás žije ve strachu. My ale bojujeme. Vítejte ve světě, kterému dominuje korupce nájemné vraždy politiků. Je to zabít, nebo být zabit.

Pro Caillena Dagana, vzdorovitého vojáka osudu, přežití není lehké, je to každodenní brutální bitva. Přesouvá se po Ichidianském vesmíru jako přízrak, jeho zahrávání si se zákony a smrtí jsou legendární. Ale když mu čin vzácného hrdinství odhalí skrytou pravdu o jeho narození, je nucen se vrhnout do mnohem nebezpečnějšího, bezcitnějšího světa, než jsou krvavé ulice, na kterých byl vychován - světa obscénního bohatství a smrtící politiky.


Divoká a odhodlaná, Desideria Denaraii slouží jako oficiální bodyguard své královny. Narozená z pochybných genů, udělá cokoliv, aby si dokázala, že je hodna nosit zbraň a pozice vítěze boje. Ale když odhalí nemilosrdné spiknutí o atentátu na královnu a svrhnutí země, je Desideria chycena v hledáčku.

S tím, že na oba dva je smlouva na atentát, musí se Caillen a Desideria naučit bojovat společně nebo zemřít sami. A pokud selžou, tak se jejich země dostanou do rukou nepředstavitelného zla.Cai: "Pokud si svou cestu ven nemůžeš prolhat, prostřílej se."

Neuctivý, sarkastický, zábavný Caillen se domnívá, že jsou tři druhy lidí. Ti, kteří bojují. Ti, kteří zemřou. Ti, kteří utíkají. On není mrtvý a nikdy ve svém životě neutíkal. Pašerák třetí generace, který létá na mise pověřené Synem, Caillen je někým jiným, než se zdá. Nikdo by nikdy nepředpokládal, že o něm oni vědí všechno.
Caillen

Des: "V životě existují jen dvě tragédie: Jednou nedostat to, co chcete a tou druhou je dostat to."

Pravá Qillaq skrz na skrz, Desidiera věří, že veškeré problémy vyřeší blasterem. V jejím světě, se muž může oženit se ženou pouze, když jí porazí v boji. A protože její dovednosti jsou lepší, než kohokoliv z jejího kmene, ona ví, že je předurčena k osamocenému stárnutí. Nechce nikoho, kdo jí není roven.

2 komentáře:

  1. Dotaz: Nepředchází tahle kniha Zrozen z ledu a Oheň a led? Příde mi že to chronologicky nepasuje.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ne-e ... ono Zrozen z Ledu a Ohen a Led je tak trochu mimo serii, Sherri totiz puvodne neplanovala ze v ni bude az tak pokracovat, proto to zaradila takhle, nicmene Zrozen z Ledu a Ohen a Led jsou spis takove "povidky" o detech lidi z hlavniho pribehu

      Vymazat