středa 13. února 2013

Meč temnoty (Vládci Avalonu 1)

http://www.mediabistro.com/galleycat/files/original/sworddarkness.jpg

Meč temnoty

Vládci Avalonu 1

Překlad Rebisek, Kerris
Korekce Srdíčko


Camelot, Joyous Garde

V nejtemnějším lese…
Vyděšené a opuštěné dítě se stalo nejsilnějším a nejobávanějším mužem na světě. Nemilosrdný a nespoutaný Kerrigan již dávno přestal být člověkem a proměnil se v něco úplně jiného.

V srdci Londýna…
Skromná rolnice, Serena, sní o tom, že se stane svou vlastní paní. Vše, po čem touží, je opustit svou dřinu a bídu. Ale nikdy neočekávala, že v útěku před svou budoucností střetne svůj vlastní osud.

Jejich světy se navždy změní…
Kerriganův cíl je jednoduchý: Serenu, kterou chce Artuš, buď vymění za rukojmí či zabije. Ale není to tak jednoduché, protože ta žena se ho vůbec nebojí. Žena, jejíž jiskry upřímnosti v něm probouzejí někoho úplně cizího. Ale v jeho říši podsvětí je laskavost slabostí, a král, který ukrývá soucit, ztratí svůj trůn.

Po mnoha staletí žil Kerrigan sám ve stínu až do dne, kdy ho odvaha jedné ženy přinutila vyjít na světlo, které je buď oba spasí, nebo v něm oba naleznou svou smrt.

http://www.sherrilynkenyon.com/wp-content/uploads/2011/06/kerrigan.jpg
Kerrigan
Temnější než hřích, se Kerrigan narodil jako syn bezejmenné prostitutky. A strávil celé své dětství opomíjený a hladový. Jako hoch přežil jen tím, že kradl a tak tomu bylo až do osudného dne, kdy byl zahnán do strašidelného lesa. Tam jeho přítomnost zachytila Morgana le Fey, která ho přivedla na Kamelot a následně jej korunovala Pendragonem.
Teď neslouží nikomu jinému než sobě. Chladný a nemilosrdný, je jeho jediným cílem ovládnutí světa lidí. Ale někdy se i ty nejlepší plány zhroutí. V případě Kerrigana háček spočíval v nenápadné malé venkovance, která v rukou drží osud celého světa.

http://www.sherrilynkenyon.com/wp-content/uploads/2011/06/seren.jpg
Serena
Skromná venkovanka, Serena, sní o tom, že se stane svou vlastní paní. Všechno, co chce je opustit svou dřinu a bídu. Ale nikdy nečekala, že útěkem od svého údělu, nalezne svůj osud.

Žádné komentáře:

Okomentovat